Blog Dla Przyszłych Przedsiębiorców

poniedziałek, 2 maja 2022

Sposobów na zarabianie w Internecie jest coraz więcej. Wystarczy trochę cierpliwości, podstawowa umiejętność obsługi komputera i wiedza o tym, jak działa Internet. Zaletą zarabiania w Internecie jest możliwość połączenia tego źródła dochodu z etatową pracą.

jak-zarabiac-w-internecie-4-proste-sposoby-dostepne-dla-kazdego.jpg

Blog i media społecznościowe


Jednym z najpopularniejszych narzędzi wykorzystywanych do zarabiania w Internecie są media społecznościowe. Może to być:
    • konto na YouTube,
    • Instagram,
    • Tik Tok,
    • blog.

Ta metoda wymaga dużego zaangażowania i cierpliwości. Zyski nie przychodzą od razu po założeniu profilu czy bloga. Konieczne jest tworzenie wartościowego i atrakcyjnego dla odbiorcy kontentu. Mogą to być treści edukacyjne, rozrywkowe lub dotyczące konkretnych dziedzin życia (np. hobby, turystyka, kulinaria, moda, itp.). To właśnie ciekawe artykuły, kolorowe zdjęcia, zabawne lub inspirujące filmy przyciągają uwagę odbiorcy.

Tworzenie zaangażowanej społeczności może zająć kilka lat, a przy odrobinie szczęścia i kreatywności może to trwać nie dłużej, niż rok. Mając określony ruch na stronie, znaczną liczbę obserwujących, pojawiają się propozycje różnego rodzaju współprac. Mogą to być zarówno reklamy, jak i wymiana barterowa, atrakcyjne rabaty czy udział w kampaniach reklamowych.

W zależności od wielkości posiadanej społeczności i jej zaangażowania, współprace te mogą przynosić kilkutysięczne zyski. Trudno jest obecnie określić, jak duża społeczność przyciąga potencjalnych reklamodawców. Często bowiem kierują oni swoją uwagę w stronę właścicieli mniejszych kont, ale z bardziej aktywną społecznością.

Afiliacje i programy lojalnościowe


Osoby prowadzące media społecznościowe poza współpracami mogą również zdecydować się na afiliację. Poziom zysków również jest uzależniony od zaangażowania społeczności i od tego, jakim zaufaniem będzie ona darzyć influencera. Jeśli użytkownicy chętnie klikają w udostępniane linki, kupują polecane produkty, zysk będzie większy. Warto podkreślić, że im lepiej funkcjonująca społeczność, tym większa jest możliwość wypracowania preferencyjnych warunków współpracy.

Zysk, który można wygenerować z tego rodzaju działalności jest uzależniony wyłącznie od tego, jak bardzo aktywny w sieci jest dany profil. W tym przypadku zdecydowanie łatwiej zarabia się, gdy ta społeczność jest zbudowana. Jeśli próbuje się ją zbudować wyłącznie wokół afiliacji lub bazuje się na innych metodach pozyskiwania klientów, może być to trudniejsze.

W połączeniu z afiliacjami zarabiać można też za udział w programach lojalnościowych lub polecających. Coraz więcej firm w zamian za polecenie usług czy produktów oferuje dodatkowe profity dla tych, którzy przyciągają klientów. Rozwiązanie to pojawiło się m.in.: w bankach, w systemach rezerwacji hotelowej i noclegowej, a ostatnio również w kinach czy w abonamentach dostępnych w usługach kulturalno-rozrywkowych.

W zamian za polecenie usługi, po tym jak ktoś zdecyduje się na polecane rozwiązanie, polecający dostaje środki finansowe lub punkty, które uprawniają do zniżek czy darmowych produktów. Dzięki temu można bezpłatnie nocować w hotelach (co było bardzo popularne wśród podróżników prowadzących media społecznościowe). Choć nie jest to oficjalny zarobek, to możliwość darmowego korzystania z wybranych usług jest oszczędnością.

Praca zdalna


Każda osoba działająca w sieci, która posiada talent do pisania lub prowadząca media społecznościowe (zwłaszcza blogi), może przygotowywać artykuły sponsorowane. W zależności od swojego potencjału, zarobek może nie przekraczać kilkuset złotych, ale może sięgać nawet kilkunastu tysięcy. Jest to praca, którą można podjąć od razu i która wymaga jedynie posiadania komputera i dostępu do Internetu. Nie trzeba dodatkowych inwestycji. Konieczne jest natomiast umiejętne pozyskiwanie zleceń. Należy się liczyć z tym, że konkurencja jest duża, ale wytrwałe poszukiwania mogą owocować długoterminowymi kontraktami.

Przez Internet można pracować również jako wirtualna asystentka, specjalista od marketingu, mediów społecznościowych, programista, szkoleniowiec, itp. Można więc wykonywać większość zawodów, w których nie jest wymagany bezpośredni kontakt z klientem lub natychmiastowe świadczenie usług. Przez pandemię zarabianie w Internecie zyskało nieco inny wymiar, dlatego warto sprawdzić, czy w wykonywanym zawodzie nie pojawiają się możliwości podjęcia pracy zdalnej.

Wypełnianie ankiet


Metodą na zarabianie, która nadal pojawia się w Internecie, jest wypełnianie różnego rodzaju ankiet. Za każdy poprawnie wypełniony formularz otrzymuje się konkretną stawkę. Jest ona uzależniona od poziomu trudności, przedmiotu prowadzonych badań i od szeregu innych czynników. Przed wypełnieniem ankiety stawka jest jednak od razu znana, więc wypełniający może ustalić, jakie wynagrodzenie otrzyma.

Są to najczęściej niewielkie kwoty, jednak ankiet można wypełnić nawet kilkanaście dziennie, co w miesięcznym rozrachunku może przynieść dodatkowo kilkaset złotych. Chcąc zarabiać w ten sposób, warto wybrać sprawdzone i popularne strony. Nie zawsze bowiem zysk jest uczciwie wypłacany, a warunki, które dodatkowo trzeba spełnić, znacznie utrudniają odzyskanie zarobionych w ten sposób pieniędzy.

Podsumowanie


Wybór odpowiedniej metody zarabiania w Internecie jest uzależniony od indywidualnych preferencji. Dzięki temu, że wybór jest coraz większy, można zajęcie dopasować do swoich umiejętności oraz do czasu, który chce się przeznaczyć na wykonywanie pracy przez Internet. Niezależnie od podejścia do pracy w sieci, warto spróbować różnych metod, by wybrać tę, która będzie generować najlepsze zyski.

Autor artykułu:
Kazimierz Szpin
KAZIMIERZ SZPIN
Programista pasjonat, freelancer, przedsiębiorca, bloger, twórca i autor szkoleń dla programistów.
Autor bloga ZEtatuDoPrzedsiebiorcy.pl
Poprzedni artykuł - Czym Jest Syndrom Oszusta (Impostor Syndrome)? Kogo Dotyczy i Jak z Nim Walczyć?
Następny artykuł - Introwertyk a Marka Osobista. Jak Introwertyk Powinien Budować Swoją Markę Osobistą?
Dodaj komentarz
© Copyright 2024 zetatudoprzedsiebiorcy.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin | Polityka prywatności | Kosmetyki blog
Design by Modest Programmer and Code With Kazik