Blog Dla Przyszłych Przedsiębiorców

środa, 3 listopada 2021

W latach 90., gdy zaczął rozwijać się internet, to wszyscy byli zainteresowani taką nowością jak komputer. Następnie też przyszła wizja na blogowanie. Oczywiście, blog wtedy jeszcze nie był tak popularny, jak to jest teraz. Ale był i pomału się rozwijał. A jak to wygląda teraz? Czy w dzisiejszych czasach warto mieć własnego bloga i tworzyć na nim swoje artykuły? Moim zdaniem odpowiedź jest oczywista – tak.

10-powodow-dlaczego-warto-tworzyc-wlasnego-bloga.jpg

Co można powiedzieć o blogu? Z czym to się je?


Blog to nic innego jak rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. Możesz pisać, o czym chcesz na każdy temat. Blog może być związany z twoim hobby albo z działalnością, którą prowadzisz na co dzień. Blog to świetna sprawa do poznania nowych znajomości czy klientów. Oczywiście trzeba mieć również na uwadze to, że taki blog tematyczny będzie rozwijał się latami. Więc jeżeli jesteś zainteresowany założeniem takiego bloga, to musisz liczyć się z tym, że rozwój bloga potrwa przynajmniej parę miesięcy czy nawet lat.

Blogowanie jest popularne i z pewnością szybko się nie zatraci. Ponieważ na naszym polskim rynku blogów jest dużo, a tematów, o których można pisać, jest jeszcze więcej. Również nie możemy zapomnieć o czytelnikach, których przybywa, ponieważ szukają oni tematów, które ich zainteresują na stałe.

Jeżeli już zdecydujesz się na pisanie własnego bloga, to warto na początek wybrać swoją niszę i po prostu zacząć tworzyć. Piszesz o danych tematach, które mogą zainteresować twoich potencjalnych czytelników. Oczywiście lepiej mieć własną domenę, bo wtedy jesteś spokojny, że tekst, który opublikowałeś, nie zostanie bez powodu pewnego dnia usunięty przez moderatora. Tak to niestety czasami bywa, tworząc darmowego bloga na zewnętrznych portalach internetowych.


Prowadzenie własnego bloga to między innymi:

  • Tania i łatwa forma promocji samego siebie (budowanie marki osobistej). Przez pisanie możesz dobrze zaprezentować się bez wydawania kosmicznych kwot pieniędzy.
  • Kontakt z czytelnikami (społeczność). Odpowiadając na komentarze swoich czytelników, pokazujesz, że zależy Ci na kontakcie z odbiorcami Twoich treści.
  • Prowadzenie własnego bloga w internecie przynosi satysfakcję. Ze względu na fakt, że niektóre osoby piszą anonimowo. To można zauważyć, że taka forma aktywności w internecie też ma sens oraz przede wszystkim przynosi duże rezultaty.
  • Lista mailingowa również może być dobrą formą kontaktu z czytelnikiem. Ponieważ jeżeli wiesz, o czym chcesz pisać i pomagasz niektórym w zrozumieniu twoich treści, to możesz być pewien, że kontakt poprzez e-mail może pomóc Ci w budowaniu społeczności.
  • Z etatu do blogera. Forma zarobkowa również jest tu możliwa. Ze względu na to, że rozwijasz swojego bloga od podstaw. Po paru miesiącach czy latach możesz wprowadzić na swojego bloga formę zarabiania w różnych współpracach.
  • Zapełnij swój czas. Wolny czas możesz poświęcić na pisanie bloga własnymi słowami. Da Ci to na pewno motywację w pisaniu, jak i może przejawić się w nowe hobby, które będziesz rozwijał.
  • Warto znaleźć sobie odskocznie od pracy czy innych obowiązków. Blog na pewno taki jest.
  • Twój blog to taki pomysł na życie. Jeżeli lubisz pisać i sprawia Ci to przyjemność to super. Wszystko, co jest w twojej głowie, przelejesz na tekst jest Twoją własnością.
  • Rozwój intelektualny. Poprzez pisanie bloga rozwijasz się w świetle pozytywnym. Twój mózg myśli, co skutkuje dobrymi endorfinami. Wtedy natchnienie przychodzi szybko.
  • Przedsiębiorczość. Jeżeli w przyszłości chcesz otworzyć swoją działalność, to warto również mieć swojego bloga. W tym celu możesz przyciągnąć swoich odbiorców do siebie. I wtedy gdy otworzysz swoją firmę, będziesz miał potencjalnych klientów na wyciągnięcie ręki.


Mój blog – stawiaj na siebie.


Jeżeli jesteś zdeterminowany i chcesz budować swoją społeczność, to warto założyć własnego bloga. Postaw na siebie. Jeżeli masz swój pomysł na siebie i chcesz być niezależny od wszystkich. Załóż bloga i pisz artykuły, dziel się swoją wiedzą najlepiej wokół jednego tematu. Może to być dowolny temat, ale warto, żeby blog był po prostu spójny. Najlepiej wybierz taki temat, który będzie Ci sprawiał przyjemność. Na tym polega blogowanie, by pokazać siebie światu i zostać zauważonym. Jeżeli jesteś jedną z tych osób, które lubią pisać i sprawia Ci to przyjemność w wyrażaniu pozytywnej opinii w internecie, to warto pomyśleć właśnie o założeniu bloga. Warto być małą cząstką siebie w świecie internetu, co daje Ci spełnienie w wykonywaniu takiego ciekawego hobby.


Podsumowanie


Sam od kilku lat prowadzę własnego bloga (ModestProgrammer.pl) i zauważyłem z tego tytułu wiele plusów. Zbudowałem stałą grupę czytelników, którzy systematycznie zaglądają na mojego bloga programistycznego. Mam nadzieję, że również ten blog (ZEtatuDoPrzedsiebiorcy.pl), który kieruję głównie dla osób, które chcą zostać przedsiębiorcami, zbuduje podobną społeczność i przyniesie Ci dużo wartości. Daj znać w komentarzu, czy też prowadzisz swojego bloga i pochwal się, o czym piszesz.

Autor artykułu:
Kazimierz Szpin
KAZIMIERZ SZPIN
Programista pasjonat, freelancer, przedsiębiorca, bloger, twórca i autor szkoleń dla programistów.
Autor bloga ZEtatuDoPrzedsiebiorcy.pl
Poprzedni artykuł - Jak Założyć Firmę Przez Internet Krok Po Kroku?
Następny artykuł - Dlaczego Tworzenie Własnego Bloga Na Bezpłatnych Platformach Jest Złe?
Dodaj komentarz
© Copyright 2024 zetatudoprzedsiebiorcy.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin | Polityka prywatności | Kosmetyki blog
Design by Modest Programmer