Blog Dla Przyszłych Przedsiębiorców

piątek, 26 listopada 2021

Zarabianie na prowadzonym blogu to jedno z większych marzeń praktycznie każdego bloggera. Dlatego też nieustannie dążą oni do tego, aby ich treści przyciągnęły czytelników, a statystyki były coraz większe. Nie zawsze i nie każdemu jednak się to udaje. Liczy się bowiem nie tylko promocja, ale również jakość i systematyczność. Jeśli te dwie cechy się posiada, można podejmować próby zarabiania na blogu. Przy odrobinie cierpliwości jest to możliwe.

w-jaki-sposob-mozna-zarabiac-na-blogu.jpg

Zarabianie na swoim blogu


Chcąc zarobić na blogu warto korzystać z programów partnerskich oraz z sieci afiliacyjnych. Sprowadza się to do możliwości linkowania wybranych usług czy produktów w tekście. Za każdy zakup, który został wygenerowany przy pomocy takiej reklamy otrzymuje się prowizję. Jest to sposób na dobry zarobek dla tych osób, którzy już stworzyli sieć swoich czytelników.

Ciekawym sposobem na zarabianie poprzez bloga jest publikowanie tekstów eksperckich. Do tego, by było to możliwe, trzeba stać się ekspertem w swojej dziedzinie. Należy więc dzielić się swoją wiedzą, pasją, dawać przydatne wskazówki czy porady z branży. Ustalając własną niszę, przykładając się do publikowanych treści, z czasem można wypracować sobie odpowiednią pozycję w wybranej dziedzinie. Wówczas można przygotowywać teksty na zlecenie czy publikować swoje teksty w innych mediach. Dodatkowo można reklamować określone produkty czy usługi z danego sektora. Im bardziej jest się wiarygodnym, im bardziej rzetelnie wybiera się współprace, tym większe zainteresowanie ze strony czytelników.

Warto mieć jednak na uwadze, że dla wielu obserwatorów bloger, który reklamuje produkty cały czas lub robi to nieudolnie, traci wiarygodność. Co więcej, ze względu na przesyt kampanii promocyjnych podejmowanych wyłącznie przy pomocy influencerów, ludzie czują znużenie, a co za tym idzie, chętnie krytykują tych, którzy decydują się na reklamowanie na swoim koncie czegokolwiek.

Dlatego też przed podjęciem tego rodzaju działań, warto wypracować ciekawą i własną metodę promocji, która będzie odpowiadać czytelnikom. Zachęcające są w tym przypadku różnego rodzaju kody rabatowe, promocje czy specjalne okazje przeznaczone wyłącznie dla czytelników. Warto też reklamować takie produkty czy usługi, które cechują się wysoką jakością i wzbudzają zaufanie. Tylko w ten sposób można utrzymać swoją wiarygodność, a przy okazji uświadomić czytelników, że polecane produkty, są dla nich najlepsze i najbardziej bezpieczne. Pod żadnym pozorem nie powinno się zamieniać natomiast swojego bloga w słup ogłoszeniowy. Im więcej reklam, tym mniej użytkowników – zwłaszcza, jeśli są to reklamy rozpraszające i odciągające uwagę od treści.

Blogerzy często korzystają ze specjalnych systemów reklamowych. Reklamy są dostosowane do treści na blogu, co pozwala na zwiększenie ich wiarygodności i może generować zysk. Najczęściej odbywa się to poprzez kliknięcie w reklamę, przeprowadzanie akcji czy ilość składanych zamówień.

W wielu przypadkach blogerzy podejmują też płatne i bezpośrednie współprace z markami czy agencjami. Obecnie, na rynku działają firmy, które zrzeszają blogerów czy influencerów zainteresowanych reklamą. Jeśli dany klient będzie zainteresowany współpracą, wówczas firma pomaga ją zbudować. Jest to dobre rozwiązanie dla początkujących oraz dla tych, którzy nie wiedzą, jak pozyskać klienta. Zgłaszając się do takiej agencji czy firmy zyskuje się pewność, że profil zostanie zauważony. Niemniej jednak należy liczyć się tutaj ze sporą konkurencją. Coraz większa liczba influencerów z dużymi zasięgami również chętnie korzysta z takich usług, dlatego też w tym przypadku należy uzbroić się w cierpliwość.

Własne produkty i usługi


Stając się ekspertem z jakiejś dziedziny, można również samodzielnie wydawać swoje produkty. Na blogu najczęściej można sprzedawać szkolenia, kursy, e-booki czy poradniki i inne opracowania, które zostały samodzielnie przygotowane. Im większe jest grono odbiorców bloga, im wierniejsi czytelnicy, tym większe szanse na to, że produkty trafią w gust odbiorców, a tym samym zdecydują się oni na zakup. Wydaje mi się, że ten sposób zarabiania na blogu jest najlepszy. Jeżeli sprzedajesz własne produkty, to ważne jest też to, że znasz ich wartość. Wiesz, że oferujesz swoim czytelników produkty najwyższej jakości.

Jeśli autor ma zaufanie swoich czytelników, a ci chętnie czytają publikowane przez niego posty i chętnie się od niego uczą, to również chętniej będą kupować tworzone przez niego produkty.

Niektórzy autorzy decydują się na przygotowanie również darmowych produktów, które przyciągają uwagę każdego użytkownika. Zyskuje on bowiem przekonanie, że poza zarobkiem, autor chętnie podzieli się swoją wiedzą i ma na uwadze dobro swoich czytelników, a nie jedynie zysk. To w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważne.

Podsumowanie


Decydując się na prowadzenie bloga warto w pierwszej kolejności skoncentrować się na wyposażeniu go w dobrej jakości treści oraz stałe i aktywne grono odbiorców. Jeśli sieć użytkowników będzie rozbudowana, a przede wszystkim będzie widoczna na blogu, wzrosną szanse na propozycję współpracy. Samo tworzenie dla zarobku może okazać się nieskuteczne. Wymagana jest cierpliwość, czas i zaangażowanie, dlatego nie warto od razu nastawiać się na zarobek i przede wszystkim robić swoje.

Autor artykułu:
Kazimierz Szpin
KAZIMIERZ SZPIN
Programista pasjonat, freelancer, przedsiębiorca, bloger, twórca i autor szkoleń dla programistów.
Autor bloga ZEtatuDoPrzedsiebiorcy.pl
Poprzedni artykuł - Jak Promować Swojego Bloga i Jak Zwiększać Ruch Na Blogu?
Następny artykuł - Jak Reklamować Się Za Darmo? Najlepsze Sposoby Na Darmową Reklamę
Dodaj komentarz
© Copyright 2024 zetatudoprzedsiebiorcy.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin | Polityka prywatności | Kosmetyki blog
Design by Modest Programmer